Retrospektív 2018 - Nagyvilág

Retrospektív 2018 - Nagyvilág

Megint eltelt egy év, és újra eljött a visszatekintés pillanata. Nemcsak a blogon, hanem Facebookon is aktívak voltunk, igyekeztünk sok érdekes tartalmat megosztani veletek. Számos gondolatébresztő és ritkán látott fénykép került ki az idővonalra a 12 hónap alatt. idén már ez a negyedik szériája a…

Napi érdekes - 269

Napi érdekes - 269

1863 körül. Henry A. Barnum polgárháborús tábornok Malvern Hill-i csatában szerzett sebesülése  1910-es évek. Libériai gazdag kereskedő családjával és rabszolgájával Libéria ismert történelme tulajdonképpen az Amerikai Egyesült Államokban kezdődött, amikor ott a rabszolgaság megszüntetését…

Halál ajándékba

Halál ajándékba

Karácsonyi gyilkosságok Negyvennégy évvel ezelőtt sokféleképpen készültek a karácsonyra a kőbányai fiatalok. Voltak közöttük, akik rablással kívánták előteremteni az ünnepre s az ajándékra valót. Ebbe pedig belehalt két nyolcvanas éveiben járó hölgy az Üllői úton. De nemcsak a karácsonyi készülődés…

Tucatnyi észbontó tény a múltból - 6

Tucatnyi észbontó tény a múltból - 6

Az ókori görögök és rómaiak gazdag nemesei előszeretettel tartottak szolgát a toalett melegítésére. Ezek elsősorban kőből vagy márványból készültek így hűvösebb időben kellemetlen volt ráülni. A szolga akár fél napot is ücsörgött a hideg kövön hogy mire ura megérkezett, kellemesebb legyen a…

Napi érdekes - 266 (18+!)

Napi érdekes - 266 (18+!)

Négy kerékkel a halál mezsgyéjén A mai Napi érdekes ismét egy tematikusan szerkesztett képsorozat lesz, melyben sokszor teljesen hihetetlen pillanatokat örökített meg a kamera. Csodás megmenekülések, repülő alkatrészek. Gépek, emberek és halál. Száz év balesetei az autósportban.

A litván meló

A litván meló

Repülőgép-eltérítések a Szovjetunióban I. rész   "A keleti blokkban a repülőgép-eltérítések amik a szabad világ felé kényszerítették a gépeket kétszeresen sem voltak a szovjet híradásokba valók. A kommunista ember nem bűnözik és a fennálló rendszer a lehető legjobb, miért is akarna bárki a…

Napi érdekes - 264

Napi érdekes - 264

1898. augusztus 12. A független Hawaii Királyság zászlóját vonják le a Iolani palotában miután, az Egyesült Államok bekebelezte a szigeteket. Az utolsó uralkodó - Liliuokalani királynő - lemondott a trónról, miután ő és royalista támogató elbukták a harcot az annexiót támogatók ellen

5 éves a blog!

5 éves a blog!

Ma éppen öt éve hogy az első bejegyzés este kilenckor felkerült a blog még éppen csak formálódó oldalaira. Hogy van igény az ilyen formában "szórakoztató" írásokra és elsősorban fotókra, azt semmi sem bizonyítja jobban mint kitartó figyelmetek, amit ezúton is sokadszorra szeretnénk megköszönni. Öt…

Könnyedén élni, ölni, halni

Könnyedén élni, ölni, halni

"Rémregény, amelyhez fogható Magyarországon az utóbbi évtizedekben nem történt" - így minősítette a Magyar Nemzet 1980. február 26-án a Soós Lajos és társai által elkövetett gyilkosságsorozatot. A nyomozás méretei egyedülállóak és elképesztőek voltak. Soós kivégzése után 13 évvel árulta el Valenta…

Falra vele! - JÁTÉK

Falra vele! - JÁTÉK

Gondolkodtál már rajta hogy például a nálunk megjelent Színes Mindennapok című sorozat magyar képeiből milyen jó lenne falra tenni nagy méretben egyiket-másikat? Most nem csak ezekből, de az MTI Fotóarchívumának bármelyik fotójából választhatsz egyet ami tetszik és megnyerheted nagy méreteben,…

Elfeledett autók

Elfeledett autók

"Egykori sorozatunkban kihalt autómárkákat mutattam be, DDQ most néhány régebbi, kisebb, de mindenképpen kevésbé ismert gyártókat vett sorra a mai összeállításban" - Jtom Az autógyártás története rendkívül változatos, tele van különlegességekkel, s szinte lehetetlen felsorolni, hány autótípus…

Napi érdekes - 261

Napi érdekes - 261

1939. 1960-68 között. Kivégzésére váró elítélt a gázkamrában az Egyesült Államokban. Fején a csuklyán a Westinghouse Electric logója látható

Bakancslistás kaland - 2. rész

Bakancslistás kaland - 2. rész

Ausztráliától-Angliáig egy kis Fiattal   Az első részt ITT nézhetitek meg. Az ausztrál Bruce Thomas és Stuart Harper nem mindennapi utazása folytatódik. 1969 tavaszán járunk, a két kalandor Iránba érkezett:

Bakancslistás kaland - 1. rész

Bakancslistás kaland - 1. rész

Ausztráliától Angliáig egy kis Fiattal   Amikor 1967-ben az ausztrál Bruce Thomas és a brit Stuart Harper először találkozott a kontinensnyi ország isten háta mögötti részében, mindketten geológiai felméréseket végeztek. Gyorsan összebarátkoztak, főleg amikor kiderült hogy Stuart éppen azt tervezi…

süti beállítások módosítása