Régi magyar diafilmek 8. - Ezt nektek disszidensek!

Régi magyar diafilmek 8. - Ezt nektek disszidensek!

Egy hűtlen kutya kalandjai Ugatóniában - 1957. Az 1956-os forradalom után százezrek hagyták el az országot. Az utánuk és sorsukért sóhajtozóknak az elrettentő "ott sincs kolbászból a kerítés" stílusban készült ez a kis "mese" Szűr Szabó József zseniális karikaturista rajzaival.

Jelcin boltba megy - 1989

Jelcin boltba megy - 1989

Borisz Jelcin 1989-ben nem hivatalos látogatásra az Egyesült Államokba utazott. A látogatása során semmilyen komoly politikai eseményen sem vett részt, nem tárgyalt az akkori elnökkel, nem vett részt semmilyen megemlékezésen, ünnepségen, vagy avatáson. Amerikai részről akkor talán még senki sem…

Napi érdekes - Észbontó cári Oroszország 3.

Napi érdekes - Észbontó cári Oroszország 3.

Akkor jöjjön a cári Oroszországot bemutató sorozat utolsó része... A képsorozat végére már rácsúszunk az első világháború eseményeire, amit tudvalévőleg a bolsevik hatalomátvétel követett. Éppen ezért aki szereti a sorozatot ne keseredjen el, mert folytatom - bár a helyszín nem változik - de a cári…

A New York-i Chinatown - 1979

A New York-i Chinatown - 1979

A New York-i Chinatown - Manhattan déli részén - a nyugati világ legnagyobb kínai negyede. Csaknem 150-180 ezren élnek itt. Az első kínaiak 1840 körül érkeztek a városba és jellemzően a nagy építkezéséken dolgoztak. Később a városlakó életmódra berendezkedett családok egy lakóközösségben maradtak,…

Mégis, miféle pasi olvas Playboyt?

Mégis, miféle pasi olvas Playboyt?

"Yks - egyetlen hölgyszerzőnk - ismét a hetvenes évekbe kalauzol minket ezekkel a remek Playboy hirdetésekkel. Ebben a sorozatban 1965-től, tíz éven át próbálták rábeszélni a férfiakat, hogy olvassák a lapot, hiszen ezzel a hölgyek figyelmét is felkeltik, sőt egyenesen lerí róluk :)" - JTom

Magyar bakák a Nagy Háborúban

Magyar bakák a Nagy Háborúban

Kajon Árpád által küldött, érdekes, első világháborús fotókat láthattok ma. Kértem, hogy mutassa be magát nektek, ő következőket írta: "38 éves informatikus vagyok. A hadtörténelem és haditechnika már gyerekkorom óta érdekel, de ez általában kimerült mindenféle ismereterjesztő és szakkönyvek…

Az amerikai autó története katalógusokban 3.

Az amerikai autó története katalógusokban 3.

Eddig még soha nem volt olyan nehéz számomra betartani a blog ars poeticáját, mely szerint „sok kép, kevés szöveg”, mint most, a sorozat harmadik részében – az előzőt itt találjátok. Olyan jelentőségű autóhoz érkeztünk el, melynek a történetéről könyveket írtak, filmekben és popslágerekben énekelték…

Napi érdekes (15+1 kép) - 104

Napi érdekes (15+1 kép) - 104

"A mai nap válogatása mind Patty Allison munkáiból került ki. Ő fekete-fehér fotókat színez ki utólag és az eredmény egészen lenyűgöző. Nem tudom, hogy más hogy van ezzel, de számomra a közelmúlt története attól, hogy színes képeken látom, egészen más töltetet és jelentőséget kap." - Sam.…

Hippikommunák

Hippikommunák

1968 a hippimozgalom robbanásának az éve. A hippik a flower power jegyében agresszíven tiltakoztak a fennálló rend, a vietnami háború és általában a háború ellen.

Meg nem épült történelem

Meg nem épült történelem

Az általunk ma ismert, híres, különleges épületek, emlékművek pályázatainak elbírálásakor mindig voltak második helyezettek és több olyan terv is készült, ami így vagy úgy de nem jutott el a megvalósulásig. Ma ezekből mutatok be néhányat. Érdekes lesz eljátszani a gondolattal, hogy mi lett volna,…

Szovjet retrofuture 1936-1975

Szovjet retrofuture 1936-1975

A retrofuture szónak nincs jó magyar megfelelője. Jelentése körülbelül "a múltban elképzelt jövő" lehetne... Hihetetlen egykori szovjet ifjúsági kiadványokra bukkantam, egészen a harmincas évek közepétől találhatunk benne technikai érdekességeket, de ami a legjobb: fantáziadús elképzeléseket a…

Napi érdekes (31 kép) - 103

Napi érdekes (31 kép) - 103

A szokásos hétfői Napi érdekes már vasárnap délutántól látható! 1901. Kivégzés a Bilibid börtönben Manilában, a Fülöp-szigeteken. A kivégzőeszköz neve: garrotte azaz fojtó.

Venezuela 1953

Venezuela 1953

1953-ban Venezuela még a nyugatias fejlődés útján haladt, ezért az amerikai tőke áramlott az országba, autógyárat, repülőteret építettek kapitalista segítséggel. A hatalmat - ahogy az már a dél-amerikai országoknál lenni szokott - puccsal magához ragadó Marcos Perez Jimenez vezette az országot (róla…

süti beállítások módosítása