1905. New York, New Haven and Hartford társaság gőzmozdonya áttörte a fűtőház hátsó falát és majdnem kizuhant. A képen a mentési munkálatok láthatók.
1892. Bell az első távolsági beszélgetést kezdeményezi New Yorkból Chicagóba.
1905. Vasúti komp Detroitban.
1910. A Boston and Maine vasúttársaság pályaudvara Bostonban.
1911. A 21 éves Anthony Fokker a Pók nevű első repülőgépében, Hollandiában.
1918. Német felcser lát el egy sérült futár kutyát.
1930. A bostoni állatkert pingvinjei zuhanyoznak.
1934. A fegyverarzenál, amit Bonnie és Clyde autójában találtak a végzetes tűzharc után.
1942-43 tele. Német Sd Kfz 10-es féllánctalpas, a szovjet sártengerben.
1942. Az ausztrál város, Darwin japán bombázása.
1942. július. Szaloniki zsidó lakossága az összeírás napján. A város 54 ezer zsidó lakosának 98%-a pusztult el, jobbára koncentrációs táborokban. Csak Birkenauban 36 ezer szaloniki zsidót gázosítottak el.
1944. Japán repülőgép zuhan az óceánba Saipan-nál.
1947. Csőposta kezelő hölgy egy chicagói áruházban. A különböző osztályok pénztáraiból küldték a központi trezorba a bevételt.
1962. Peter Strelzyk, Günter Wetzel házilag készült hőlégballonja, amivel teljes családjukkal sikeresen az NSZK-ba szöktek az NDK-ból.
1966. Martin Luther King biliárdozik.
1969. Az USS Enterprise egy baleset után lángol. A felszállófedélzeten egy rakéta az F-4 Phantom-ba rakodás közben felrobbant. 28-an meghaltak, 344-en megsebesültek. A hajót megjavították, 2012-ig szolgált.
Ren42 szerint:
Egy MD-3A vontatójárműre szerelt repülőgép-indító gázturbina kiáramló hőjét véletlenül egy a közelben parkoló F4-J szárnya alatt függő, négy 5-inches Zuni rakétát tartalmazó rakétablokkra irányították. A hőtől egy vagy több robbanófej felrobbant, mindegyikben kb. 3 kg robbanóanyag volt.
A robbanófejek detonációja feltépte a repülőgép üzemanyagtartályát és meggyújtotta a JP-5-ös üzemanyagot. Alig egy perccel később, a másik szárny alatti rakétablokkban is felrobbant három Zuni rakéta. A robbanófejek három lyukat vájtak a fedélzetbe, amelyeken az égő üzemanyag lecsorgott az eggyel lentebbi fedélzetre.
Az első robbanás után 3 perccel, a tűz hatására felrobbant a repülőre függesztett bombák közül az első. A detonáció egy 2,4m x 2,1m-es lyukat vágott a repülőfedélzeten, a szétrepülő törmelék pedig további károkat okoztak az alsóbb szinteken. 40 másodperccel az első bomba után felrobbant a második Mk-82-es is, majd közvetlenül ezután a harmadik 275 kilogrammos bomba is.
Több további robbanás követte ezeket. Két perccel a harmadik robbanás után, egy három Mk-82-es bombát tartalmazó bombaállvány robbant fel, egy közel 22000 litert JP-5-ös üzemanyagot tartalmazó utántöltő gép mellett. A detonáció következtében egy 6,6 m x 5,4 m-es lyuk keletkezett a fedélzeten. A keletkező tűzlabda végigsöpört a fedélzeten és további tüzeket okozott.
Összesen 18 robbanás történt. A fedélzeten 8 lyuk keletkezett és a robbanások több fedélzettel lejjebb is komoly károkat okoztak. A tüzeket három óra alatt tudták csak eloltani. A baleset következtében 28-an meghaltak és 344-en megsebesültek. 15 repülőgép megsemmisült és 17 megrongálódott. A helyreállítási költségek és repülőgépek pótlása 126 millió dollárba került.
1969. Brit katonák tolják dzsipjüket a nagy árvízben Omaghban, Észak-Írországban.
1983. A habarovszki régióban (szovjet távol-kelet) a postahómobilok indulnak a kisebb településekre.
_____________________________________________________________
18+!
1976. A 13 éves Hector Pieterson-t ok nélkül lőtte le az apartheid rendszer rendőrsége Dél-Afrikában. Nővére és barátja rohannak vele segítségért.
1980. Az iráni kivégzőosztag. (Fotó: Jahangir Razmi) Az iráni forradalom ellenes kurd militánsokat a rögtönítélő bíróság bűnösnek találta fegyvercsempészetben, gyilkosságban, felkelés szításában és a helyszínen (a Sanadaj reptéren) golyó általi halálra ítélte. A Pulitzer-díjas képet egy sokáig anonim iráni fotós készítette.