A Kansas City-béli Wonderland játékterem a negyvenes évek közepétől 1982-ig várta a játszani vágyókat. Az arcade (árkád) műfaj mint olyan, az ilyen termeknek köszönhette nevét, amiknek sajátos hangulatát a korombeliek még megtapasztalhatták, főleg ha jártak a hetvenes-nyolcvanas évek NSZK-jában, vagy az akkori USA-ban.
A műfaj játéktermei az ötvenes-hatvanas-hetvenes években élték virágkorukat az Államokban. A számítógépes videojátékok előtti mechanikus és elektronikus gépek rendkívül kedveltek voltak a fiatalabb korosztály köreiben.
A teremben rendszerezve elhelyezett játékgépek mellett egyéb szolgáltatásokat is igénybe vehettek a betérők. Lehetett enni, inni, de igazolványkép-készítési és laminálási lehetőség is volt, ezek természetesen mind automatákkal. Saját lemezt is készíthettek itt, hangjukat rögzítve a jövendőbeli Elvis-ek.
A Kansas City-i Wonderland "legbájosabb" története azé a 13 éves kamaszé. aki 1948-ban álarcban kirabolta az üzletet. Zsákmányát - a 150 dollár értékű negyeddollárost - hamar visszaszerezte a rendőrség, hiszen az általa a közeli üzletekben vásárolt holmikat és a taxit is 25 centesekkel fizette ki az ifjú gengszter.
Most 1968-os évből láthatunk fantasztikusan szép, hiánypótló színes képeket a Wonderlandból, az Amerikai Nemzeti Archívum jóvoltából.
Hot-dog, hamburger, fánk, üdítő
Fotóautomaták. Az a kicsi bélyeget árult.
Névjegykártya és fotólamináló a flippersor elején
Jó lenne tudni mit lehetett csinálni a bal oldali számozott kabinokban
Flipperek és pattogatott kukorica automata.
A szabályok: "Tilos a szabad játékok továbbértékesítése. Ne rongáld a gépeket. Szabad játékért nincs visszatérítés. Flipperezni csak 16 éve felettieknek lehet. A csúcsdöntésért semmilyen díj nem jár".
Véletlen generátoros jövendőmondó, szerelem-mérő és a többiek. Nézzétek a gépágyút a jobb oldalon!
Ügyességi játékok: labdadobó és teke, díjakért. Arra bicóra biztosan sokan vágytak.
Hogy nagyban megnézhessétek, íme galériában is:
U.S. National Archive via Mashable