1950-es évek. A hidegháború korai éveiben egy esetleges szovjet inváziótól tartva az amerikai hadsereg és a polgári védelem Államokon belüli gyors közlekedését elősegítendő főközlekedési utakat zártak volna le a civil forgalom elöl. Az útjelző tábla is erre hívja fel a figyelmet: 'Albanyban egy esetleges ellenséges támadás esetén ez a főút kizárólag a polgári védelem és a katonaság járműveinek van fenntartva'.
1959. Az amerikai haditengerészet tengeralattjárója a USS Barbero az állami posta küldeményeivel megrakott rakétát lő ki kísérleti jelleggel. A közel 600 mérföld/órás sebességgel célba juttatott szállítmány alig negyed óra alatt célt ért, de a további kísérletekről a magas költségek miatt lemondott a posta.
Csak Sztálingrád ostroma alatt a Szovjetunió több német katonát ölt meg, mint amennyit az amerikai csapatok az európai hadszíntéren a teljes második világháború idején.
A francia Jean-Claude Romand elsőéves orvostanhallgatóként megbukott vizsgáin, de ezt szüleinek nem vallotta be, továbbra is bejárt az előadásokra és elhitette környezetével hogy levizsgázott, szakorvos lett és a WHO-nak dolgozik. Megházasodott, gyermekei lettek, de ő 18 éven át hazudta magát orvosnak és a WHO-hoz járt be "dolgozni", ott a nyilvánosan bejárható épületrészekben mászkált, beszélgetett, azaz töltötte napjait. Kisebb munkákat is vállalt hogy pénzhez jusson, de rokonoktól és ismerősöktől kért hitelek és befektetési céllal átvett pénzek miatt súlyosan eladósodott. 1993-ban egy januári napon aztán feláldozta teljes családját a kolosszális hazugsága oltárán. Agyonverte feleségét, majd lelőtte gyerekeit és idős szüleit. 1996 óta életfogytig tartó büntetését tölti. 2015-ben kérte szabadon bocsátását, de ezt elutasították.
A viktoriánus Angliában a leggyakrabban anyakönyvezett női keresztnév a Mary volt. A statisztikák szerint minden negyedik nőt Marynek hívtak (24,885%). Így a fotón látható hölgyek közül is egyik majdnem biztosan Mary volt. Hasfelmetsző Jack - az 1880-as évek hírhedt sorozatgyilkosának - öt áldozata közül kettőnek is Mary volt az egyik keresztneve.
A második világháborúban a brit uralkodó VI. György király mint az Egyesült Királyság feje hadban állt a Német Birodalommal, de mint Írország királya nem, sőt ilyen minőségben több ízben fogadott német küldöttségeket, baráti látogatókat, sőt egy ízben a német nagykövet Írország támogatását kérte Nagy-Britannia hadba lépése ellen. Később is voltak ellentmondások. 1946-tól a függetlenné válás útjára lépő India császáraként és Pakisztán királyaként technikailag saját magával, mint brit uralkodóval is hadban állt.
Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség, azaz a CIA az egyiptomi uralkodó, I. Faruk király megbuktatására szervezett műveletét Operation Fat Fucker névre keresztelte. Ezt most nem fordítanám le...
Hiba a mátrixban. Egy kétszáz éves periódusban Wales partjainál ugyanazon a helyen három hajó süllyedt el, mindegyikük december 5-én. Mindhárom hajónak egyetlen túlélője akadt, és mindhármójukat Hugh Williamsnek hívták.
1943-ban a Berlint ért egyik szövetséges bombázás éppen a főváros állatkertjének elefántházát találta telibe, azonnal megölve a park egyetlen ormányosát.
Az Egyesült Államokban az ötvenes évektől egyre több moziban alakítottak ki ún. "Cry Room"-okat, azaz a síró vagy nem éppen csendesen viselkedő gyerekek és szüleik (elsősorban anyjuk) számára, ahová a mozi alatt bármikor átülhettek, innét tovább nézhették a filmet, de nem zavarták a többi mozinézőt.
Az 1781-es amerikai Konföderációs Cikkelyek 13 bekezdése közül az egyik kimondja, hogy amennyiben Kanada csatlakozni kívánna az Egyesült Államokhoz, azt azonnal, vita nélkül el kell fogadni.
1996-ban a chicagói Brookfield állatkert gorillaházába zuhant egy három éves fiú, aki eszméletét vesztette, és súlyos csonttöréseket szenvedett. A gorillaház egyik nősténye, az árvaként az állatkertbe került és emberek által felnevelt Binti-Jua megóvta a hímek támadásától a gyermeket, és a gondozói bejárathoz vitte, itt türelmesen megvárta, amíg bejönnek a fiúért, hogy kórházba szállíthassák.