Napi érdekes - 586

2025. augusztus 31. JTom

Már nem kell sokat várni az új képekre, az utolsó idei nyári válogatást láthatjátok. Ma szintén dupla számmal jelentkezem.

1869_gyermek_katonak_az_acosta-new-i_csata_elott_1869_paraguay_cr.jpg

1869. Gyermekkatonák Paraguay a Hármas Szövetség ellen vívott elkeseredett háborújában, amelyben az ország felnőtt férfi lakosságának csaknem 70%-át elvesztette 

1943_egy_no_lengyel_saskal_diszitett_teraszon_egy_menekulttaborban_1943-ban_iranban.jpeg

1943. Lengyel menekültek Iránban. A sátor előtt a címersas van megformázva 

1950_hms_truculent.jpg

1950. A szerencsétlen sorsú brit HMS Truculent tengeralattjáró roncsait vizsgálják a felszínre hozatala után. A Truculent a Temze torkolatában egy svéd olajtankerrel ütközve süllyedt el, 57 főnyi legénységet vitt a hullámsírba  

1970-es_evek_zsigulik_szallitasa_vasuton_leningradban.jpeg

1970-es évek. Zsigulik szállítása vasúton, Leningrádban 

1970_a_vasarhelyi_un_szaro_lenin_negy_evtizeddel_ezelotti_elso_utja_a_felallitas_helyere.jpg

1970. A hódmezővásárhelyi - a népnyelv szerint csak "Sz*ró Lenin"-nek nevezett - szobor első útja a felállítás helyére

Az egyszerű, napilapba szánt fotó sok mindent kifejez. A szocialista szobor igénytelensége a háttérben álló - a régi rendszert idéző - lovasszoborhoz képest, a lekötözött kommunista vezér, a türelmetlen teherautósofőr, aki kinéz, hogy az újságíró elvtárs végzett-e már a képpel, mert ő menne, a retkes Trabant... Aki élt ebben az időszakban, annak annyira ismerős lehet ez a szürke, esős, nyomasztó hétköznap.

 

1978_amoco_cadiz_olajszallito_tartalyhajo_brittany_partjan_1978_marcius_16-an_franciaorszagban_cr.jpg

1978. A szerencsétlenül járt Amoco Cadiz olajszállító tartályhajó Bretagne partjainál

A hajó kettétört, teljes szállítmánya - 250 ezer tonna nyersolaj - az óceánba ömlött, amit a partra sodortak a hullámok, ezzel előidézve az addigi legnagyobb tengeri környezetszennyezést. A tengerpart 300 km-es (!) szakaszon szennyeződött, a növény- és állatvilág súlyos károkat szenvedett.

 

1978_eric_idle_mark_hamill_harrison_ford.jpg

1978. Eric Idle (Monty Python), Mark Hamill és Harrison Ford (Csillagok Háborúja) 

1979_aprilis_15_foldrenges_kovetkezmenyei_montenegro.jpeg

1979. április 15-i montenegrói földrengés egyik következménye. A természeti katasztrófában 136-an vesztették életüket

1980_tizenket_eves_vladimir_polovchak.jpeg

1980. A tizenkét éves Vlagyimir Polovcsak amerikai védőőrizetben

A fiú szülei három gyermekükkel az Egyesült Államokba disszidáltak, de nem érezték jól magukat, és alig egy év múlva elhatározták, hogy hazatérnek, ám addigra nagykorúvá vált lányuk és a 12 éves Vlagyimir maradni akart. A fiú szülei akarata ellenére egy rendőrségen keresett menedéket. A sajtó felkapta az esetet, és a hatóságok is a fiú és nővére pártjára álltak. A lány állampolgárságot kapott, ezzel gyámja lehetett öccsének, így az Államokban maradtak.

 

1984_elton_john_eskuvoje_1984_februar_14_london.jpeg

1984. Elton John esküvője, 1984. február 14., London. A művész felesége egy német hangmérnöknő volt és négy évig éltek együtt. Azóta is nagyon jó barátok. Elton azóta coming outolt, és bevallotta homoszexualitását, jelenleg egy férfivel él házasságban 

1984_kim_ir_szen_eszak-koreai_vezetot_szverdlovszkban_borisz_jelcin_az_akkori_teruleti_partbizottsag_vezetoje_fogadja_a_szovjetunioban.jpeg

1984. Kim Ir Szen Észak-Koreai vezetőt (Kim Dzsong Un nagyapját) Szverdlovszkban (Szovjetunió) Borisz Jelcin, az akkori területi pártbizottság vezetője fogadta 

1954_a_kanadai_hadsereg_4_hadmuveleti_csoportjanak_reszlegei_a_nato_gyakorlatokban_valo_reszvetele_soran_fallex_84_nszk.jpg

1984. A kanadai hadsereg tankja bújik meg két lakóház között egy NSZK-ban végrehajtott NATO-gyakorlaton, a Fallex '84-en 

1987_trump_gorbacsov_washington.jpeg

1987. Donald Trump ingatlanfejlesztő a szovjet főtitkárral, Mihail Gorbacsovval találkozik Washingtonban 

1989_jatekterem_valahol_az_allamokban.jpg

1989. Játékterem valahol az Államokban 

1990_joe_pesci_robert_de_niro_es_frank_vincent_a_nice_guys_forgatasan.jpeg

1990. Joe Pesci, Robert De Niro és Frank Vincent a Nagymenők (Goodfellas) forgatásán 

1990_universa_studio_megnyitoja_orlando_fl_spielberg_faustino_spacek_f_wilson_fox.jpg

1990. A Universal Studios orlandói (Florida) megnyitója. Az első sorban sapkában Steven Spielberg, felette a Vissza a jövőbe trilógiából Thomas F. Wilson és Michael J. Fox, mellette Sissy Spacek. A legfelső sorban jobbról a 16 éves David Faustino 

1992_kecske_egy_kommunalis_lakasban_moszkva_szu.jpeg

1991. Kecske egy kommunális lakásban (kommunalka), Moszkva, Szovjetunió

Ezek a jellemzően szétdarabolt elhanyagolt nagypolgári lakások a legszegényebb rétegnek voltak a lakhelyei, nem egyszer több család is lakott egy nagyobb - függönnyel elválasztott - szobában. A konyhahelyiségben több tűzhelyen a családok szeparáltan főztek maguknak.

 

1993_diana_hercegno_az_o_fiaival_a_parkban_1993_aprilis_13-an_thorpe_anglia.jpeg

1993. Diana hercegnő fiaival egy vidámparkban. Thorpe, Anglia

1896_mounted_dakota_sioux_indian_police.jpg

1896. Dakota sziú indián lovasrendőrök 

1903_zulus_biliardozassal_1903_kwazulu-natal_del-afrika.jpeg

1903. Zuluk snookereznek. KwaZulu-Natal, Dél-Afrika 

1906_woman_near_ground_rupture_of_san_francisco_earthquake.jpg

1906. A San Franciscó-i nagy földrengés után egy nő áll egy közeli földkéreg-repedés mellett 

1907_grover_cleveland_with_his_family_in_princeton_nj.jpg

1907. Grover Cleveland volt amerikai elnök a családjával, Princetonban, New Jersey, USA. Cleveland volt az Államok 22. és 24. elnöke. Ő volt az egyedüli olyan elnök, aki két nem egymást követő ciklust töltött a Fehér Házban (nos azóta lett még egy..., itt feljebb már láthattátok is -Jtom) 

1916_szofia_elso_gyalogezredje_karacsonyi_vacsoran_1916_december_25-en_a_macedon_fronton.jpeg

1916. A bolgár szófiai első gyalogezred a karácsonyi vacsorán a macedón fronton 

1923_tuntetes_1923_januar_1_usa.jpeg

1923. Tüntetés az alkoholtilalom ellen az Egyesült Államokban. Még sokat kellett várni a képen látható hölgyeknek és uraknak, egészen 1933. december 5-ig 

1937_fuhrer_az_internationale_automobil_ausstellungban_1937_berlin.jpeg

1937. A Führer a berlini Nemzetközi Autókiállításon egy Saxonette segédmotoros kerékpárt tekint meg

1942_burning_junked_cars_in_detroit.jpg

1942. Roncsautókat égetnek Detroitban egy bontóban a fém alkatrészek - a tábla szövege szerint - hadiipari újrafelhasználásáért. Ez akkoriban bevett dolog volt, hiszen az autók belsejét fából, bőrből, afrikból készítették, amik könnyen elégtek, műanyagokat még nem használtak

1942_nemet_noverek_a_belarusz_allami_egyetem_egyik_epuletenek_tetojen_1942-ben_minszkben.jpeg

1942. Német kórházi nővérek napoznak a Belorusz Állami Egyetem egyik - hadikórháznak használt - épületének tetején, Minszkben 

1943_amerikai_negerek_1943_eszak-irorszag.jpeg

1943. Fekete amerikai katonák állomásoznak Észak-Írországban. A második világháború alatt az írek többsége szimpatizált a náci Németország hódító törekvéseivel, lévén Nagy-Britanniát mindkettejük ellenségnek tekintette  

1943_az_amerikai_katonak_az_1943-ban_lerobbant_kawanishi_h8k-t_a_gilbert-szigeteket_a_csendes-oceant_tekintik.gif

1943. Az amerikai katonák néznek egy lezuhant japán Kawanishi H8K repülőgépet a Gilbert-szigeteken, a csendes-óceáni hadszíntéren 

1943_testing_amphibian_jeeps_in_an_ice-clogged_stream.jpg

1943. Kétéltű dzsip-prototípus tesztje egy jeges tavon az Egyesült Államokban vagy Kanadában

1947_shepherd_taking_sheep_across_grand_coulee_dam.jpg

1947. Birkákat terelnek keresztül a washingtoni Grand Coulee-gáton 

1948_after_the_christmas_shopping_rush_a_macy_s_alkalmazottja_takarit_zaras_utan.jpg

1948. Karácsonyi roham utáni takarítás a New York-i Macy's áruházban zárás után 

1950_tallest_christmas_tree.jpg

1950. "A világ legmagasabb karácsonyfája" a seattle-i Northgate bevásárló központban, 61,5 méteres volt 

1964_kkk_members_carrying_placards_usa.jpg

1964. Ku Klux Klan-tagok rasszista transzparensekkel, USA 

1975_angela_merkel_1975_nemetorszag.png

1975. A 21 éves Angela Kasner későbbi férjével, Ulrich Merkel fizikussal az NDK-ban 

1984_a_rendor_felgyujtja_jarorkocsijat_a_us_ronald_reagan_amerikai_1984-es_amerikai_limuzinjarol.jpeg

1984. Ronald Reagan lemerült akkumulátorú elnöki limuzinját egy rendőrségi gépkocsiról indítják be 

1991_a_fiu_lenin_1991_etiopia_megdontott_muemlekevel_nez_szembe.jpeg

1991. A fiú és Lenin. Ledöntött Lenin szobor Etiópiában

 

AJÁNLÓ:

Palády Zoltán - Magnókazettás emlékeim

Megjelent "Magnókazettás emlékeim" címmel könyvem ami a 80-as és 90-es évek retro kazettás emlékeit idézi fel személyes emlékek és valós események alapján, fényképpel gazdagon illusztrálva. 100% kazettás retró életérzés, egy magnós visszaemlékezései a legendás évtizedekre, sok apró érdekességgel.

144 oldal, keménytáblás, 500 példány, sorszámozott. A könyv magán kiadásban jelent meg, több évi munka van benne.

Mennyit másoltunk éjjel-nappal .....másolási kalandok és HiFi vágyakozások, felejthetetlen évtizedek.

A könyv kereskedelmi forgalomba nem kerül (ISBN kóddal rendelkezik), kizárólag a szerzőtől megvásárolható. A könyv ára : 10.000.- Ft  (+ 1.300.- a küldés költsége, MPL vagy Foxpost automata).

Megrendelés és további információ: 

magnokazettasemlekeim@gmail.com

A bejegyzés trackback címe:

https://ritkanlathatotortenelem.blog.hu/api/trackback/id/tr1018938722

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

soarvány 2025.08.31. 12:31:32

Négerek Írországban: Szemeteskukában főzik a levest.

ZON 2025.08.31. 13:07:16

Jól meg vannak csinálva a német utak és járdák , ha rá mernek engedni egy több mint 40 tonnás páncélost.

soarvány 2025.08.31. 13:24:24

@ZON: Kisebb a fajlagos talajnyomása, mint egy teherautónak. Viszont a kiálló dolgokat, pl járdaszegély letöri.
Majd kijavítják a bennszülött ráják, ennék nagyobb dolgokat is benyeltek 45 óta.

Watchdog 2025.08.31. 14:57:30

Vajon kiről mintázták a legtöbb szobrot? Jézus, Buddha, Lenin lehetnek a dobogósok...

Galaric 2025.08.31. 17:18:02

a szaró Leninen nagyott röhögtem :D

amundsen 2025.08.31. 19:28:37

Az etiópiai Lenin szobrot az Eióp Építési Hatóság főmérnökének vezetése alatt döntötték le. Ugyanez a főmérnök vezette 1984-ben a felállítását is. Mengisztu Haile Mariam 1977-ben puccsal hatalomra került, szokásos terror, felnégyelések, kibelezések, százezernyi "eltűnt". 1991-ben lelépett, másnapra a főmérnök szemléletet váltott és irányította a szobor-eltávolítást. Mengisztu Hailé Mariam, Addisz-abeba mészárosa, a fekete Sztálin pedig ma is éli világát Zimbabweban. Az Amnesty International üdvös közreműködésének hála nem adták ki ezt a szadista állatot, mert véleményük szerint nem lett volna tisztességes tárgyalása. ..szegénykének.... Kívánságra kikeresem az Amnesty számlaszámát, ha valaki pénzt szeretni nekik küldeni.

Ser Baristan 2025.09.01. 09:44:35

"Az egyszerű, napilapba szánt fotó sok mindent kifejez. A szocialista szobor igénytelensége a háttérben álló - a régi rendszert idéző - lovasszoborhoz képest, a lekötözött kommunista vezér, a türelmetlen teherautósofőr aki kinéz hogy az újságíró elvtárs végzett-e már a a képpel, mert ő menne, a retkes Trabant... Aki élt ebben az időszakban annak annyira ismerős lehet ez a szürke, esős, nyomasztó hétköznap."
Hihetetlen, hogy még mindig vannak olyanok, akik ezt a rendszert vissza sírják. (régen minden jobb volt... fújjj)

"1916. A bolgár szófiai első gyalogezred a karácsonyi vacsorán a macedón fronton "
Minden adott hozzá, kivéve a vacsora.

gigabursch 2025.09.01. 12:45:05

Gyerekkatonák:
Amikor gyermekek kerülnek egyenruhában katonasorban, akkor mindig a legaljasabb diktátorok tettek azért, hogy az apáik, nagyapáik, bátyjaik meghaljanak.

Lengyel menekültek:
Tud esetleg valaki arról, hogy miből formázták a címersast?

HMS Truculent:
Az a brit tengó építés sose volt egy megbízható valami

Zsigulik:
Ha a zsiguli önmagában többesszám és használjuk a zsigulik szót, akkor igazán nem értem, hogy a média-médiák miért fáj egyeseknek...

Szaró Lenin:
Jó kis holvadásos, latyakos idő (vagy november végi szutyok...)

Amoco Cadiz
Kicsit hunyorogva Cameron "bálnái" is így néznek ki az Avatárban

Idle, Hamill és Ford
De minek örülnek? Miféle aranylemezt szorongatnak?

Montenegro
Szerintem ezt én láthattam 1987-ben, családi nyaralás alatt... Kb ugyanilyen állapotban.
Vagy valami hasonlót.

Polovcsak
Szar lehetett így élni

Elton John
Már ekkor is kétkapura játszott...

Kimék:
Annak mi lehetett az oka, hogy a cári család kivégzésének helyszínére minden fontos kommunistát elvittek?
"Még ti is járhattok így...", vagy mi lehetett az üzenet?

Trump:
Már akkor is kereste a lehetőségeket.

Játékterem
Valahogy sose értettem ezeknek a varázsát...

Nagymenők
Állati jó kép

Studió megnyitó
Húhh, de únja mindenki

Kommunális lakás:
Idehaza hasonló körülményeket a Kopasz Kutya című filmben lehetett látni.
A hasonló házak felrobbantását meg az Ötödik pecsét című filmben.
(a maradékot meg ledózerolták nagyrészt 2003-2008-ban Ferencvárosban és Józsefvárosban)

Diana és a kölkök
A két gyerek nagyon nem hasnlít egymásra... Elkélne egy DNS vizsgálat...

Dakota lovasrendőrök:
Ez volt a legaljasabb húzása az AEÁ indiánirtási tevékenységének.
A tiszta népirtás, betegségek, alkohol, stb-n túl még az erőszalszervezetüket is belőlük hozták létre. Ellenük.

Zuluk:
Miután kiicsázták a briteket, elmentek egyet snookerezni. Világos.

Frisco
Durva látvány

Grover Cleavland
Közte volt az utolsó indiánirtó, Roosewelt?

Karácsonyi vacsora:
Szomorú vidék, rakatlan asztal

Tüntetők:
Komolyan vehetők voltak...

Saxonett segédmotoros kerékpár
Ezt a gépezetet elmagyarázná valaki, hogy mi és hogyan volt a hátsó dobban?
Értem én, hogy korabeli pedelec, de micsinájja?

Roncsautók:
Mi az az "afrik"?
Ennyit találtam: idegen-szavak-szotara.hu/afrik-jelent%C3%A9se

Napozó nővérek
Khö-khmm...

Fekete katonák Észak-Írországban:
Namost akkor az amcsi katonáknak ehhez mi köze is volt?

Kawanishi H8K
Elképesztő ez a látvány

kétéltű dzsip
Háááát... Ebben a hideg vízben ennyire nem lennék bátor

Birkaterelés:
Basszus! Nem is látszik a sor vége!

Karácsonyi roham
Mindeközben idehaza....

Karácsonyfa:
Ránézésre olyan hemlokfenyő habitusa van, de azért mérget nem vennék rá.
Mondjuk a leszállítása érdekes lehetett

KKK
Látszik az arcuk???

Merkelék:
Kedves fotó

Bikázás
Ez röhej....

Etióp Lenin:
"Na, súgd a fülembe"

gigabursch 2025.09.01. 12:49:35

@soarvány:
Nem, onnan csak merik...
(fúúúj, ez rasszista gondolat)

@Watchdog:
Szerintem a bajnok a Vénusz/Mária szobrok vannak a legtöbben.
Bár a mai világban eladott Eiffel-tornyok és hasonlók száma Darth Vaderrel és a többivel komoly dilemmát okoz a kérdésben.

Másik Gábor 2025.09.01. 17:23:34

@gigabursch: Idle, Hamill és Ford
De minek örülnek? Miféle aranylemezt szorongatnak?
A Star Wars soundtackje lett aranylemez

Carada 2025.09.01. 18:53:31

@gigabursch:
Saxonette: az maga a 60 ccm-es motor és a meghajtás. Ezen a videón jobban látszik: www.youtube.com/watch?v=RgHXsdr-3zU
Az afrik pedig valóban töltőanyag. Ránézésre a mostanában divatos, csak forró vizet igénylő kínai gyorstésztákra hasonlít: vékony, rugalmas, de erős szálakból összekuszált, formára préselt valami. :-)

Miért gondolod, hogy a Zsiguli többes szám? Egy Togliatti melletti hegy neve, jelenleg az angol átírása Zhiguli.

Fredddy2 2025.09.01. 22:07:29

@soarvány: @gigabursch: én úgy tudom, hogy ezekben a kukaszerű bödönökben mosogattak, illetve a mosatlan edényt tartották benne. Minden amerikai egység használta; egyik rokonunk amerikaiaknál volt hadifogoly, mesélte is, hogy csodálkozott rajta, hogy az amerikaiak miért egy kukában mosogatnak.

A legendás Szaró Lenint meg akarták őrizni a utókornak, mint a hódmezővásárhelyi kommunizmust bemutató múzeum homlokzatdíszét, de ehhez az eredeti szobor alkotója nem járult hozzá. Emiatt csinálni kellett egy második Szaró Lenint a 2000-es évek közepén- ez Magyarország egyetlen 21. században állított köztéri Lenin-szobra. (Az eredeti is megvan egyébként valahol, csak kiállítva nincs)

SomiTomi · http://somitomi.blog.hu 2025.09.01. 23:23:24

@Carada: Mert ugye a Zsiguli a Fiat 124-en alapul, az meg olasz autó és olaszban az -i végződés többes számot jelent :P

Fredddy2 2025.09.01. 23:52:11

@SomiTomi: Zsiguli egyes száma akkor Zsigulusz? :D:D:D

gigabursch 2025.09.02. 07:55:00

@soarvány: @Fredddy2: @SomiTomi: @Carada:
Tényleg ennyire fiatalok vagytok és egyikőtök sem tanult oroszul?

A szóvégi i hang a többesszám jele az oroszban.

gigabursch 2025.09.02. 07:57:04

@Carada:
Köszönöm a videót

@Másik Gábor:
Ahhh....

@Fredddy2:
Még egy szaró Lenin...? Beszarás...

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2025.09.02. 08:59:28

Nagyon jó a "bálna" a bretagnei partoknál, meg az usák elnökös családi fotó, ahol jobb szélen igen is Fajkasházy Tivadajt látjuk!
:-))
Hanem, Jétom, a képfájlok elnevezése soxor ellentétes vagy legalább is zavaróan eltér a képalák szövegétől.Az elnöki limó bebikázós képnél is pont fordítva érthető, mintha a rendőrautót bikáznák az elnöki szedánról, pedig hát nyilván ehhez bármilyen másik alantasabb autó is megfelelt volna.

geegee · http://eszakonelunk.blog.hu 2025.09.02. 09:00:40

@gigabursch: Na jó, ez így van, én még tanultam, egész jó is voltam belőle, de azért nem automatikusan minden i-végződés jelent többes számot.

Carada 2025.09.02. 09:30:28

@gigabursch:
A magyar nyelvben pedig a -ni végződés a főnévi igenevet jelöli, mégsem szoktunk sem zokni, sem néni, sem hajdani.

Fredddy2 2025.09.02. 09:58:35

@gigabursch: latinban is, sőt, még an angolba átvett latin szavaknál is néha használják. Ami az eredeti felvetést, a ,,médiák" szót illeti, azt lehet használni, de kb annyira igényes, minta suksükölés, hiszen az egyes száma is a magyar nyelv része. A ,,Zsiguli" viszont ebben az alakjában vált az autómárka nevévé, mindegy, mit jelentett eredetileg.

gigabursch 2025.09.02. 10:07:49

@geegee: @Carada: @Fredddy2:
Az alapkérdés felvetés részemről inkább költői volt.
Biztos ti is szaladtatok már bele abban, amikor valaki fennkölt pofával előadja, hogy "nincs olyan, hogy médiák, mert a média a médium többesszáma".

Szóval ennek tükrében - a józan ész talaján maradva - vannak zsigulik és vannak médiák is.
Meg undok vakondok és undokok vakondokok...
:-)

Amery 2025.09.04. 08:21:45

@gigabursch:
Ahogy fentebb szerepel is, a Zsiguli név ötletét a gyártó bázis közelében, a Volga túlpartján található Zsiguljovszkie hegyek (Жигулевские горы) adták. A Zsiguljovszkie itt melléknévként, többesszámban szerepel, mivel igazodik a hegyek főnévhez. A legmagasabb pont 381 m magas, szóval inkább dombságnak mondható. Orosz szövegekben azonban gyakran lerövidítik ezt az elnevezést és egyszerűen Zsiguliként (Жигули) hivatkoznak a helyre és többesszámban ragozzák.
Az autó elnevezésére pályázatot írtak ki, amire 50.000 levélben 1.800 javaslat érkezett. A végül jóváhagyott nevet a gyár konstruktőre, А. Чёрны javasolta. Szinte hihetetlen, hogy az elnevezés választásakor elkerülték az 1970-ben Lenin születésének centenáriumából adódó javaslatokat, mint Jubileum, Iljics, VIL-100 (Vlagyimir Iljics Lenin). A Zsiguli név külföldiek számára nehéz használata miatt később az export piacon alkalmazott Lada nevet is ebből a pályázati anyagból választották.

gigabursch 2025.09.04. 09:37:38

@Amery:
Köszönöm a kiegészítést.

Magunk közt szólva voltak - a mi értékrendünk szerint - voltak elborult névjavaslatok....
:-/

fkv.119 2025.09.04. 22:56:23

"987. Donald Trump ingatlanfejlesztő a szovjet főtitkárral, Mihail Gorbacsovval találkozik Washingtonban "

Ekkor már mint fizetett KGB ügynök volt jelen?

fkv.119 2025.09.04. 23:03:02

@SomiTomi: Csak az -o végű hímnemű szavak többesszáma az -i, az -a végű nőneműeké az -e.

otto carius 2025.09.13. 11:19:04

Cleveland elnök nem is ő hanem Farkasházy Teddy
süti beállítások módosítása